Bill Gates Hakkında Fazla Bilinmeyenler

Çoğumuz Bill Gates’in Microsoft’un kurucusu olduğunu, uzun bir süre dünyanın en zengin insanı olduğunu, zengin olmasının yanı sıra dünyanın en zeki insanlarından birisi olduğunu biliyoruz. Ancak biz hem özel hayatı hem de iş yaşamı ile ilgili Bill Gates hakkında çok fazla duyulmayan bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Keyifli okumalar…

Bill Gates servetini doruklara taşıdığında henüz 31 yaşındaydı

Bill Gates servetinin büyük bir kısmına ulaştığı 31 yaşında, dünyanın en genç milyaderiydi. 1989’da 33 yaşındayken verdiği bir röportajda 4000 çalışanı olduğunu söylediği Microsoft’ta şu anda neredeyse 135 bin kişi çalışıyor.

Lisede çapkınca bir amaç uğruna okulun sistemini hackledi

Bill Gates lisede kendisinden kod konusunda yardım isteyen öğretmenlerine yardım ederken aynı zamanda kendisinin olduğu sınıfı da kızlarla doldurdu.

Microsoft’tan önce Traf-O-Data isminde bir şirket kurmuştu

Bill Gates ve Paul Allen’in ilk girişimleri Microsoft olmadı. İkili Microsoft’tan önce trafik sayım kontrol sistemi geliştiren Traf-O-Data adlı şirketi kurdu.

Eşi ve çocuklarının annesi Melinda Gates bir Microsoft çalışanıydı. 1987 yılında şirkette tanıştılar

Bill Gates şimdilerde dünyanın her yerinde birlikte bağış kampanyaları yaptığı eşi ile Microsoft’ta tanıştı. Melinda bir Microsoft çalışanıydı.

Gençliğinde ehliyetsiz araç kullanma nedeniyle tutuklanmıştı

Bill Gates mirasının büyük bir kısmını kurumlara bağışladı

Bill & Melinda Gates Vakfı bugüne kadar 28 milyar dolar bağış yaptı. Bill Gates kendi çocuklarına ise sadece 10 milyar dolar bırakacak. This Morning programında Holly Willoughby ve Ben Shephard ile konuşan Bill Gates çocuklarının bu kararın arkasında durduğunu söylemişti.

Harvard Üniversitesi’ndeki eğitimini bıraktı

Bill Gates hakkında en çok bilinenlerden birisi okulu bitirmemiş olmasıdır. Babasının izinden giderek Harvard Üniversitesi’nde hukuk okuyan Bill Gates, bu bölümü henüz bitirmeden bırakmıştı.

Bonus: Yatmadan önce bulaşık yıkıyor

2014 yılında “Bana Bir Şey Sorun” oturumunda Gates, her gece evin bulaşıklarını yıkadığını söyledi. Gates, bu görevi keyifli bulduğunu dile getirmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *